• 16
  • 16
  • 16
  • 16
  • 16
  • 16
  • 16
Odběr novinek:

Atelierové výtvarné dílny

Měsíc Termín Název-téma výtvarné dílny Den Čas Částka Kč
 2024
Připravujeme…
Aktualizace termínů a tématu dílen průběžně..
únor dílna-technika: Žánrové zátiší - kresba/malba – akryl, tempera
Od skicy po obraz. Soustředěná celodenní práce na jednom motivu. Pro začátečníky i pokročilé.
So
Ne
09.30-17.00
9.30-17.00
oba kurzy
1300,-
1300,-
2200,-
březen dílna-technika:  Figura - kresba/malba

Od skicy po obraz. Pohybovky + stabilní motiv.
Autoportrét
 So
Ne
 09.30-17.00
9.30-17.00
oba kurzy
1600,-
1200,-
2500,-
dílna-technika: Barvy v rovině – Základy barevného ornamentu  lektor: Mg.Art Karel Pivoňka  Út(st)  17.00-20.15 800,-
dílna-technika Knižní ilustrace - (báseň, příběh, film)
 (odpolední dílna)Nejen pro uchazeče o výtvarnou školu.. Út(st) 17.00-20.10 900,-
  interaktivní dílna: Autoportrétl
(2. a 3. 12. – pouze v případě plnně obsazeného listopadového termínu).
Přednostně přihlášky na na oba dny!
 dílna-technika:Talentowky s Avvy (Nejen pro uchazeče o výtvarnou školu)..
lektor: ak.soch. Jiří Janda, (viz také víkendové a pobytové kurzy)
 So
Ne
10.00-17.00
10.00-17.00
oba kurzy
1500,-
1500,-
2800,-
Viz web: Ostatní kurzy

Žánrová zátiší - Akvarel, Akryl/Olej a la prima), lektor: Jiří Janda

So ,Ne - 10.00 - 17.00h (připravujeme)3000 -2dny (1600 den)(1-2 dny )
 (Alternativně – kurz akvarelu/akrylu/olejomalby á la prima.) Podrobné info pro přihlášené rozesíláme). V případě dvoudenních kurzů upřednostňujeme zájemce o oba dny.   „Akvarel je technika, která si získá snad každého kdo zakusí jak je vlastně snadná, lehká, přitažlivá“… jj Akvarel/Akryl/Olej s Jiřím Jandou-Atelierové výtvarné dílny Napříč akvarelem -  jak na akvarel bez obav, co akvarelu prospívá […]číst dále »

TALENTOVVKY s AVVY

viz atelierové dílny1500 den, 2800 dva dny ( Přednostně 2 dny)(1 - 2 dny)
Avvy Atelier – TALENTOVKY LEVOU ZADNÍ Nejen pro uchazeče o výtvarné školy. Pro každého kdo má zájem vystoupit ze stereotypů výtvarného zaznamenávání vnější reality. (Přednostně přijímáme zájemce na celou dílnu. V případě volného místa se lze přihlásit i na část dílny). Běžné každodenní předměty poslouží  formálně i významově ke studii základních principů zobrazování. Zaměříme se na pozorování každodenních předmětů. Jejich […]číst dále »

Šerosvitná kresba - studentská dílna

Ve výtvarné dílně s tématem šerosvitná kresba si vyzkoušíte zachycení světelných efektů na barevný podklad pomocí běloby. Nakreslíte si uměle osvětlené zátiší s použitím střídání bílých a tmavých akcentů. Výtvarná dílna se uskuteční v rámci série studentských dílen. Studenti výtvarných škol obohacují kurzy o nové myšlenky a nápady a v AvvY atelieru dostávají možnost získat zkušenosti s vedením kurzu. […]číst dále »

Barvy v rovině - Základy barevného ornamentu

ZÁKLADY BAREVNÉHO ORNAMENTU PODLE ALOISE STUDNIČKY   Český kreslíř je první český časopis o kreslení, vycházel v letech 1880 – 1883. Časopis vydával Alois Studnička (1842 – 1927), který je autorem většiny článků a obrazových příloh: o kresbě ornamentů, o kresbě hlavy, o Josefu Mánesovi, o písmu ad. Na konci 19. století byly ornamenty základní […]číst dále »

STARÉ REALIZAČNÍ TECHNIKY - SGRAFITO LEKTOR/PETR HAMPL

Připravujeme - SO 09.30-18.001.300,-(1 den)
Sgrafito je tradiční technika nástěnné malby, která je v současné době neprávem opomíjena, ale přesto může být stále aktuální. Dobou největší slávy sgrafita byla renesance. Šlechtici a bohatí měšťané si nechávali zdobit fasády svých domů a paláců jako výraz prestižního postavení. Sgrafito vzniká proškrabáváním dvouvrstvé omítky, při níž se na tmavší spodní vrstvu omítky nanáší vrchní světlá vápenná vrstva, která se ještě za čerstva proškrabává a vznikají tak ornamentální, nebo figurální motivy. Do této techniky je možné převést téměř jakoukoli jednoduchou kresbu. V praktické části bude každý student realizovat pod odborným vedením vlastní sgrafito. Po zaschnutí omítky bude Vaše originální sgrafito připraveno k zavěšení na fasádu, nebo v interiéru Vašeho domova.číst dále »

Autoportrét - lektor Mg Art Bára Bálková

Autoportrét  + denní víkend.dílna 8.2.2020, 9.30 – 16.30  Olejomalba, akryl Namalujme sami sebe, poznejme se a podejme o sobě zprávu druhým! Malířský autoportrét je informací o osobnosti člověka, obsahuje rysy introspekce a sebehodnocení. Může vypovídat o aktuální náladě, psychickém rozpoložení, nebo třeba vyjadřuje určitou životní situaci. Jako dílo, které postrádá objektivní odstup zákonitě nese stopy představ […]číst dále »

Výtvarná dílna - Masky - /Lektor: MgA. Bára Bálková/

viz přehled termínůviz přehled termínů(viz přehled termínů)
MASKY – VÝTVARNÁ DÍLNA Lektor: MgA. Bára Bálková „Maska, jako zpráva o sobě“ Ve své výtvarné práci často pracuji se sebou jako s nástrojem pro vyjádření konkrétního tématu. Částečně se odosobňuji a stávám se hercem, nebo figurantem v obraze. Tím, že se „obleču do role“ vlastně akcentuji jinou, zdánlivě obecnější problematiku. Přestrojení a maska slouží […]číst dále »

Ornamenty podle ČESKÉHO KRESLÍŘE /lektor: Karel Pivoňka/

viz přehled termínůviz přehled termínů(viz přehled termínů)
Výtvarná dílna Základy ornamentu podle ČESKÉHO KRESLÍŘE   Přihláška zde.číst dále »

Připravujeme...

Podrobnosti k výtvarné dílněčíst dále »